Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 603072621

Email.: sklep@ziolaioleje.pl

Do darmowej dostawy: 249,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Żeńszeń koreański żeń-szeń czerwony Panax

Producent: Herbanordpol Gdańsk
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 118,90 zł 118.90


ilość szt.

towar niedostępny

Opis

  • Żeń-szeń właściwy czerwony (Panax ginseng), zwany koreańskim, zbierany w górach na granicy chińsko-koreańskiej (Góry Wschodniomandżurskie), o charakterystycznym smaku, wybarwieniu i z widocznymi podłużnymi prążkami.
  • Specjalistyczny sposób suszenia nadaje korzeniom charakterystyczną barwę i zapewnia zachowanie dużej ilości cennych substancji aktywnych (ginsenozydów). Krojone korzenie idealnie nadają się do żucia lub przygotowania naparu, dzięki czemu szybko poczujesz dobroczynne działanie tej rośliny.
  • Żeń-szeń koreański jest podstawowym składnikiem wielu preparatów dla osób aktywnych. Kupujesz 100% naturalny produkt. Po mocnym chrzanowym smaku jesteś w stanie rozpoznać, że nie spożywasz bliżej nieokreślonego proszku lub tzw. „ekstraktu zamkniętego w kapsułkach”.
  • 100 gramowe opakowanie wystarczy na 2-3 miesięczne stosowanie. Dzienna dawka to 1-2 gramy. Przydatny w stanach osłabienia lub zwiększonego zapotrzebowania na energię i witalność.

Czym jest czerwony żeń-szeń właściwy?

Żeń-szeń właściwy (łacińska nazwa - Panax ginseng, angielska - Asiatic ginseng) występuje również pod nazwami ginseng, żeń-szeń chiński, panaks prawdziwy, wszechlek. Nazwa Panax wywodzi się z łacińskiego „Panaceum”. Polska nazwa pochodzi się od chińskiego słowa renshen, znaczącego ludzki korzeń lub korzeń-człowiek. Korzeń swoim kształtem rzeczywiście mógł przywieść na myśl takie określenie. Pierwszy europejski opis morfologiczny żeń-szenia oraz informacje o jego zalecanym stosowaniu pojawiły się w XVII wieku za sprawą polskiego misjonarza – jezuity Michała Boyma, w dziele „Rerum Sinensium Compendiosa Descriptio”. Żeń-szeń właściwy w stanie naturalnym występuje w Korei, północno-wschodniej części Chin i na terenach wschodniej Rosji. Obecnie pozyskuje się go głównie z wieloletnich upraw. Roślinami pokrewnymi są Panax japonicum oraz pochodzący z Ameryki Północnej Panax quinquefolium.

Nie należy mylić żeń-szenia koreańskiego z żeń-szeniem amerykańskim, żeń-szeniem syberyjskim (eleuterokok kolczasty) lub pseudo żeń-szeniem. Żeń-szeń amerykański jest bardzo zbliżoną rośliną, zawiera te same związki, jednak w innych proporcjach, a to już może spowodować odmienne działanie.

Żeń-szeń właściwy to bylina dorastająca do 70 cm wysokości, o grubym, jasno beżowym lub popielatym korzeniu kształtem przypominającym człowieka. Korzeń główny ma do 20 cm długości i 2,5 cm średnicy. Łodyga jest zwykle pojedyncza, a na górze tworzy pięciolistny okółek. Liście są złożone z 5-7 jajowato-lancetowatych listków, na brzegach ząbkowanych. Owocem jest pestkowiec, najczęściej zawierający dwa nasiona. Oferowany do sprzedaży produkt z czerwonego żeń-szenia właściwego otrzymuje się poprzez szybkie potraktowanie korzeni przegrzaną parą wodną, a następnie długotrwały proces suszenia. Według źródeł farmakopealnych taki sposób obróbki zapewnia zachowanie największych ilości substancji bioaktywnych w surowcu.


Skład: 100% korzeń żeń-szeń czerwony koreański.

Kraj pochodzenia: Góry wschodnio mandżurskie, Chiny.

Sprawdź nasze pozostałe oferty!

Producent: HerbaNordPol-Gdańsk Sp. z o.o.

Dane Sprzedawcy: "Cyrus" Tomasz Andrzejewski

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl