Producenci
Kontakt

Cyrus Tomasz Andrzejewski Ziolaioleje.pl

ul.Leszczyńskiego 111/35
85-137 Bydgoszcz
woj.kujawsko-pomorskie

E-mail: sklep@ziolaioleje.pl

Tel: 603 072 621

(zamówienia telefoniczne przyjmujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach: 7:30 – 14:30)

Żeńszeń koreański żeń-szeń czerwony Panax

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 109,00 zł 109.00


ilość szt.
* - Pole wymagane
Ocena: 4.03661
Producent: herbanordpol
Kod produktu: koreanski100G

Opis

  • Żeń-szeń właściwy czerwony (Panax ginseng), zwany koreańskim, zbierany w górach na granicy chińsko-koreańskiej (Góry Wschodniomandżurskie), o charakterystycznym smaku, wybarwieniu i z widocznymi podłużnymi prążkami.
  • Specjalistyczny sposób suszenia nadaje korzeniom charakterystyczną barwę i zapewnia zachowanie dużej ilości cennych substancji aktywnych (ginsenozydów). Krojone korzenie idealnie nadają się do żucia lub przygotowania naparu, dzięki czemu szybko poczujesz dobroczynne działanie tej rośliny.
  • Żeńszeń koreański jest podstawowym składnikiem wielu preparatów dla osób aktywnych. Kupujesz 100% naturalny produkt. Po mocnym chrzanowym smaku jesteś w stanie rozpoznać, że nie spożywasz bliżej nieokreślonego proszku lub tzw. „ekstraktu zamkniętego w kapsułkach”.
  • 100 gramowe opakowanie wystarczy na 2-3 miesięczne stosowanie. Dzienna dawka to 1-2 gramy. Przydatny w stanach osłabienia lub zwiększonego zapotrzebowania na energię i witalność.

Czym jest czerwony żeń-szeń właściwy?

Żeń-szeń właściwy (łacińska nazwa - Panax ginseng C.A. Meyer, angielska - Asiatic ginseng) występuje również pod nazwami ginseng, żeńszeń chiński, panaks prawdziwy, wszechlek. Nazwa Panax wywodzi się z łacińskiego „Panaceum”. Polska nazwa pochodzi się od chińskiego słowa renshen, znaczącego ludzki korzeń lub korzeń-człowiek. Korzeń swoim kształtem rzeczywiście mógł przywieść na myśl takie określenie. Pierwszy europejski opis morfologiczny żeń-szenia oraz informacje o jego zalecanym stosowaniu pojawiły się w XVII wieku za sprawą polskiego misjonarza – jezuity Michała Boyma, w dziele „Rerum Sinensium Compendiosa Descriptio”.
Żeń-szeń właściwy w stanie naturalnym występuje w Korei, północno-wschodniej części Chin i na terenach wschodniej Rosji. Obecnie pozyskuje się go głównie z wieloletnich upraw. Roślinami pokrewnymi są Panax japonicum oraz pochodzący z Ameryki Północnej Panax quinquefolium.

Nie należy mylić żeń-szenia koreańskiego z żeń-szeniem amerykańskim, żeń-szeniem syberyjskim (eleuterokok kolczasty) lub pseudo żeń-szeniem. Żeń-szeń amerykański jest bardzo zbliżoną rośliną, zawiera te same związki, jednak w innych proporcjach, a to już może spowodować odmienne działanie.

Żeń-szeń właściwy to bylina dorastająca do 70 cm wysokości, o grubym, jasno beżowym lub popielatym korzeniu kształtem przypominającym człowieka. Korzeń główny ma do 20 cm długości i 2,5 cm średnicy. Łodyga jest zwykle pojedyncza, a na górze tworzy pięciolistny okółek. Liście są złożone z 5-7 jajowato-lancetowatych listków, na brzegach ząbkowanych. Owocem jest pestkowiec, najczęściej zawierający dwa nasiona.
Oferowany do sprzedaży produkt z czerwonego żeń-szenia właściwego otrzymuje się poprzez szybkie potraktowanie korzeni przegrzaną parą wodną, a następnie długotrwały proces suszenia. Według źródeł farmakopealnych taki sposób obróbki zapewnia zachowanie największych ilości substancji bioaktywnych w surowcu.


Skład: 100% korzeń Zeńszeń Czerwony Koreański.

Kraj pochodzenia: Góry Wschodniomandżurskie, Chiny.

Odbiór osobisty (po wcześniejszym umówieniu):

82-230 Nowy Staw, Obrońców Westerplatte 28

Kontakt: 603 072 621

Sprawdź nasze pozostałe oferty!

Producent: HerbaNordPol-Gdańsk Sp. z o.o.

Dane Sprzedawcy: "Cyrus" Tomasz Andrzejewski

Leszczyńskiego 111/35

85-137 Bydgoszcz

NIP: 5591959641

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl