Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

Tel.: 603072621

Email.: sklep@ziolaioleje.pl

Do darmowej dostawy: 249,00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

BIO Rumianek Koszyczki, Chamomilla, herbatka

Producent: Herbanordpol Gdańsk
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 21,90 zł 21.90


ilość szt.

towar niedostępny

Opis

BIO Koszyczki Rumianku - Produkt Rolnictwa Ekologicznego, Certyfikowany

  • Koszyczki zbierane są bez ziela dzięki czemu otrzymujesz pełnowartościowy produkt o najwyższej zawartości substancji bioaktywnych
  • Produkt powstał bez wykorzystania herbicydów i innych środków ochrony roślin, a całość procesu produkcji i finalny produkt ma certyfikat BIO
  • Surowiec był suszony w zacienionych i przewiewnych pomieszczeniach, co nie spowodowało utraty cennych olejków eterycznych
  • Ekonomiczne i szczelne opakowanie zapewnia dłuższą trwałość produktu
  • Kupujesz wyłącznie koszyczki rumianku, nie płacisz za małowartościową tzw. słomę rumiankową

Koszyczki rumianku

Koszyczki powinny być całe, nierozdrobnione, o naturalnej barwie i charakterystycznym zapachu. Zawartość olejku waha się od 0,5 do 1,5% i ma to decydujące znaczenie dla dobroczynnego działania tej rośliny. Olejek rumiankowy wykorzystuje się w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym. Rumianek i preparaty na jego bazie są cenionymi składnikami kremów, szamponów, dodatków do kąpieli. Roślina ta jest też cenionym surowcem w homeopatii.

Swoje działanie przeciwzapalne rumianek zawdzięcza obecności ?-bisabololu oraz matrycyny, która w procesie destylacji parą wodną tworzy niebiesko zabarwiony chamazulen. Pozostałymi substancjami czynnymi są flawonoidy, kumaryny, cholina oraz śluz.

Anthodium chamomillae jest składnikiem wielu mieszanek ziołowych i herbatek. Często wykorzystywany jest także jako mono-zioło do zaparzania.

Sprzedawane przez nas koszyczki rumianku zostały zebrane na początku pełni kwitnienia, a dzięki zaawansowanej technologii zbioru ilość tzw. słomy rumiankowej została zredukowana do minimum. Cały proces produkcyjny począwszy od siewu, poprzez zabiegi agrotechniczne aż do zbioru został przeprowadzony zgodnie z regułami rolnictwa ekologicznego. Dostawca i zarazem przetwórca jest certyfikowanym przez Acert producentem organicznych (BIO) surowców zielarskich.

Rumianek pospolity (Chamomilla recutita (L.) Rauschert, syn. Matricaria chamomilla L.) syn.: rumianek lekarski, rumianek apteczny należy do rodziny Asteraceae. Jest jedną z tradycyjnych i najbardziej rozpoznawalnych roślin zielarskich w Polsce i na świecie. Gatunek ten pochodzi z południowo-wschodniej części Europy, a obecnie spotykany jest także w Azji, Australii, Afryce Północnej i Ameryce Północnej. Kwiatostany (koszyczki) rumianku wchodzą w skład wielu herbatek ziołowych oraz preparatów dostępnych w drogeriach i aptekach.

Rumianek pospolity jest rośliną jednoroczną jarą lub ozimą. Występuje na łąkach, nieużytkach i ugorach, ale surowiec zielarski pozyskuje się obecnie z upraw polowych. Rośliny najczęściej osiągają wysokość do około 50 cm. Kwiatostanem jest koszyczek, którego cechą charakterystyczną jest stożkowate, silnie wypukłe dno kwiatostanowe, wewnątrz puste.

Surowcem zielarskim rumianku jest koszyczek (Anthodium chamomillae), który należy zebrać na początku pełni kwitnienia. Najlepszym sposobem jest zbiór za pomocą specjalnych grzebieni pozwalających odseparować koszyczki od ziela. Surowiec w klasie pierwszej (takiej jak w naszej ofercie) nie zawiera domieszki podobnych gatunków takich jak maruna bezwonna czy rumian polny, gdyż w czasie wegetacji są one z pola systematycznie usuwane. Przy ekologicznej uprawie rumianku zabronione jest stosowanie herbicydów i innych środków ochrony roślin. Największą zawartość bisabololu (najważniejszy składnik olejku o właściwościach przeciwzapalnych) ma rumianek suszony w miejscach zacienionych, w temperaturze do 35oC.

Skład: 100% koszyczki Bio Rumianku

Kraj pochodzenia: Egipt

 

 

Producent: HerbaNordPol-Gdańsk Sp. z o.o.

Dane Sprzedawcy: "Cyrus" Tomasz Andrzejewski

Leszczyńskiego 111/35

85-137 Bydgoszcz

NIP: 5591959641

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl